O společnosti

Firma KOPLAST byla založena na konci roku 1989 panem Ladislavem Kostkou a zaregistrována pod obchodním jménem KOPLAST - Ladislav Kostka. Již od počátku svého vzniku se zabývá výrobou, technologií a prodejem v oblasti plastů, především zpracováním plexiskla.

Ladislav Kostka O společnosti
Ladislav Kostka, zakladatel a jednatel firmy

V první polovině 90 let byla hlavním výrobním programem výroba z plexiskla, zpracování dalších plastů a výroba komponentů pro osvětlovací techniku.

V roce 1993 nastoupil do firmy syn majitele, pan Martin Kostka. V této době již měla firma dva výrobní provozy a zaměstnávala cca 10 pracovníků.

Martin Kostka O společnosti
Martin Kostka, jednatel firmy

V roce 1995 byla firma KOPLAST - Ladislav Kostka transformována na spol. s r.o., kde se společníky a zároveň jednateli stali pan Ladislav Kostka a pan Martin Kostka. Tím byla odstartována nová etapa vývoje a historie firmy.

Další výrobní technologie, které byly úspěšně zavedeny do výroby (obrábění plastů, ruční tváření plastů) a rozšíření stávajících technologií (vakuové tváření, zpracování plexiskla), si vyžádaly zvýšení počtu zaměstnanců, a tím i rozšíření kapacity dosavadních výrobních prostor.

V roce 1996 byla započata výstavba nového provozu a administrativní budovy.

Koncem 90 let byl zahájen vývoj a výroba vakuových strojů zn. KOPLAST, kterých doposud firma prodala desítky kusů a ve vlastní výrobě nepoužívá jiné vakuové stroje.

V červnu 2011 zahájila svoji činnosti v nových prostorách nové výrobní haly a školícího střediska v Jedovnicích, Pod Horkou 752.

Foto areálu v roce 2013 O společnosti

Na jaře roku 2017 byl přistavěn nový sklad.

Foto areálu v roce 2022 O společnosti

V současné době zaměstnává firma cca 45 stálých pracovníků, dále rozšiřuje své výrobní prostory a rozpracovává další výrobní technologie pro rozšíření výroby v oblasti zpracování plastů. Disponujeme moderním strojním vybavením pro zpracování deskových termoplastů  ( 2x CNC laser, 3x 3-osá CNC frézka, 2x 5-osá CNC frézka, strojní ohýbačky plastů, vakuové stroje vlastní produkce VL 1000, VL 1600 a VL 2000 pro tváření deskových termoplastů, diamantová leštička, závitořez, horkovzdušné i ultrazvukové svařování, temperace, 3D skenování, reverzní engineering, atd.).

Videoprezentace

Foto areálu 1 O společnosti Foto areálu 2 O společnosti Foto areálu 3 O společnosti Foto areálu 4 O společnosti Jedovnice letecky O společnosti

Nezávazná poptávka

Napište nám váš požadavek, společně se podíváme, zda-li vám umíme pomoci. Nebojte nezabere vám to více jak 60 vteřin. Následně se vám ozveme do 48 hodin.

Zadat nezávaznou poptávku

Proč spolupracovat s námi

 • Česká firmaZabýváme se výrobou,
  zpracováním a prodejem plastů.
  Více než 30 let.
 • Zakázková výrobaHledáme nejlepší řešení
  pro vaše zakázky
  . Díky tomu vám
  šetříme čas i prostředky.
 • Zkušený týmPracujeme na moderních
  strojích
  . Náš tým má okolo
  45 zkušených specialistů.
 • Spolehlivé dodáníZpracováváme kusové
  i velkosériové zakázky. Jsme váš
  partner v oblasti plastů
  .

Zaujali jsme vás?Kontaktujte násvyplněním formuláře níže

nebo

Kontaktujte naše obchodní oddělení