Technologie

Při zpracování a řezání výrobků z plexiskla používá naše firma KOPLAST osvědčené a nejmodernější technologie. Jedná se například o 5osé a 3osé frézování a řezání plexiskla a plastů a také řezání plexiskla laserem.

Čím řežeme a frézujeme plexisklo

Frézování a gravírování deskových materiálů s použitím strojů MultiCam CNC Router 3000. První stroj s plochou pracovního stolu cca3,1x2,1m, druhý stroj s plochou pracovního stolu cca 3,1x1,6m a třetí stroj s plochou pracovního stolu cca 4,2x2,1m umožňuje obrábět a řezat plexisklo i jiné materiály do tloušťky cca 120 mm, tedy i silnější desky, které nezvládne rozdělit laser. U stroje s plochou 4,2x2,1m používáme krom frézovacích nástrojů také vlečný nůž pro dělení tenkých folií či měkkých materiálů.

5 osé CNC frézování dílů a výlisků z plastů s využitím strojů Houfek Spider s rozměry pracovní plochy prvního stroje cca 3000 x 1500 x 800mm a druhého stroje 3000 x 2415 x 800mm.

Řezání plexiskla laserem a rastrové gravírování s použitím strojů MultiCam laser 2000 s výkonem 400 W umožňuje zpracování plexisklových desek do rozměrů 3060 x 2060 mm. Maximální možná tloušťka řezané desky je 30 mm. Umíme řezat plexisklo, ale také dřevo apod. Laserem děláme rastrové gravírování plexiskla či dřeva až do maximální velikosti stroje!

Ptáte se, jak nejlépe řezat plexisklo? Nejefektivnější, nejrychlejší a nejpřesnější způsob dělení tohoto materiálu je laserové řezání plexiskla. Řezy jsou čisté, lesklé a hladké, není potřeba další opracovávání a leštění. Laserové řezání plexiskla a ostatních materiálů je řízeno počítačem, díky čemuž lze vyřezat velmi přesné tvary, jako jsou písmena, loga a další detaily. Vzniká minimální prořez a neodpadávají třísky a hobliny jako u jiných způsobů řezání desek. Pomocí laseru je možno zpracovat kusové výrobky i sériovou výrobu.

Vakuové tváření deskových termoplastů provádíme na strojích vlastní výroby ve třech velikostech VL1000, VL1600 a VL2000 až do maximálního formátu 2000x1500mm včetně plnohodnotných CNC 5osých ořezů.

Dále používáme např. strojní ohýbačky plastů, diamantová leštička Bermag, horkovzdušné a ultrazvukové svařování, strojní nýtování matic i nýtů apod.

Disponujeme vlastním 3D skenerem pro scanování složitých 3D objektů, tvorbu forem, reverzní engineering a také kontrolní práce včetně vystavování měrných protokolů.

Nezávazná poptávka

Napište nám váš požadavek, společně se podíváme, zda-li vám umíme pomoci. Nebojte nezabere vám to více jak 60 vteřin. Následně se vám ozveme do 48 hodin.

Zadat nezávaznou poptávku

Proč spolupracovat s námi

 • Česká firmaZabýváme se výrobou,
  zpracováním a prodejem plastů.
  Více než 30 let.
 • Zakázková výrobaHledáme nejlepší řešení
  pro vaše zakázky
  . Díky tomu vám
  šetříme čas i prostředky.
 • Zkušený týmPracujeme na moderních
  strojích
  . Náš tým má okolo
  45 zkušených specialistů.
 • Spolehlivé dodáníZpracováváme kusové
  i velkosériové zakázky. Jsme váš
  partner v oblasti plastů
  .

Zaujali jsme vás?Kontaktujte násvyplněním formuláře níže

nebo

Kontaktujte naše obchodní oddělení