Technologie

Při zpracování a řezání výrobků z plexiskla používá naše firma KOPLAST osvědčené a nejmodernější technologie. Jedná se například o frézování a řezání plexiskla a plastů a také řezání plexiskla laserem.

Čím řežeme a frézujeme plexisklo

Frézování a gravírování deskových materiálů s použitím strojů MultiCam CNC Router 3000 a 5000. První stroj s plochou pracovního stolu cca3,1x2,1m, druhý stroj s plochou pracovního stolu cca 3,1x1,6m a třetí stroj s plochou pracovního stolu cca 4,2x2,1m umožňuje obrábět a řezat plexisklo i jiné materiály do tloušťky cca 120 mm, tedy i silnější desky, které nezvládne rozdělit laser. U stroje s plochou 4,2x2,1m používáme krom frézovacích nástrojů také vlečný nůž pro dělení tenkých folií či měkkých materiálů.

5 osé CNC frézování dílů a výlisků z plastů s využitím strojů Houfek Spider s rozměry pracovní plochy prvního stroje cca 3000 x 1500 x 800mm a druhého stroje 3000 x 2415 x 800mm.

Ptáte se, jak nejlépe řezat plexisklo? Nejefektivnější, nejrychlejší a nejpřesnější způsob dělení tohoto materiálu je laserové řezání plexiskla. Řezy jsou čisté, lesklé a hladké, není potřeba další opracovávání a leštění. Laserové řezání plexiskla a ostatních materiálů je řízeno počítačem, díky čemuž lze vyřezat velmi přesné tvary, jako jsou písmena, loga a další detaily. Vzniká minimální prořez a neodpadávají třísky a hobliny jako u jiných způsobů řezání desek. Pomocí laseru je možno zpracovat kusové výrobky i sériovou výrobu.

Řezání plexiskla laserem a rastrové gravírování s použitím stroje MultiCam laser 2000 s výkonem 400 W umožňuje zpracování plexisklových desek do rozměrů 3060 x 2060 mm. Maximální možná tloušťka řezané desky je 30 mm.

Vakuové tváření deskových termoplastů provádíme na strojích vlastní výroby ve třech velikostech VL1000, VL1600 a VL2000 až do maximálního formátu 2000x1500mm včetně plnohodnotných CNC 5osých ořezů.

Dále používáme např. strojní ohýbačky plastů, diamantová leštička Bermag, horkovzdušné a ultrazvukové svařování atd.

Disponujeme vlastním 3D skenerem pro scanování složitých 3D objektů, tvorbu forem, reverzní engineering a také kontrolní práce.

Nezávazná poptávka

Napište nám váš požadavek, společně se podíváme, zda-li vám umíme pomoci. Nebojte nezabere vám to více jak 60 vteřin. Následně se vám ozveme do 48 hodin.

Zadat nezávaznou poptávku

Proč spolupracovat s námi

 • Česká firmaZabýváme se výrobou,
  zpracováním a prodejem plastů.
  Více než 30 let.
 • Zakázková výrobaHledáme nejlepší řešení
  pro vaše zakázky
  . Díky tomu vám
  šetříme čas i prostředky.
 • Zkušený týmPracujeme na moderních
  strojích
  . Náš tým má okolo
  45 zkušených specialistů.
 • Spolehlivé dodáníZpracováváme kusové
  i velkosériové zakázky. Jsme váš
  partner v oblasti plastů
  .

Zaujali jsme vás?Kontaktujte násvyplněním formuláře níže

nebo

Kontaktujte naše obchodní oddělení