V této kategorii nabízíme

ABS (akrylonitril-butadien-styren) je termoplastický polymer, který se pro své vlastnosti používá v široké škále aplikací. Jde o pevný materiál známý svou tuhostí, odolností vůči nárazům a dobrou povrchovou úpravou.

Je oblíbený pro svou snadnou zpracovatelnost, například při vstřikování nebo extruzi, a nachází široké uplatnění ve výrobě automobilových komponent (automotive), elektroniky, hraček, spotřebního zboží a v 3D tisku. Jde o zdravotně nezávadný materiál, a proto nachází své uplatnění také při výrobě kojeneckých lahví – neobsahuje BPA - Bisfenol A.

Životnost ABS desek závisí na podmínkách používání, vystavení UV záření, mechanickému používání a chemických vlivech, ale obecně platí, že délka životnosti je mnoho let.

ABS kombinuje vlastnosti tří komponent:

 • akrylonitrilu (poskytuje tepelnou a chemickou odolnost),
 • butadienu (zajišťuje houževnatost a odolnost proti nárazům),
 • styrenu (přispívá k pevnosti, lesku a snadnému zpracování).
ABS desky využití v průmyslu

Recyklace ABS desek

ABS desky jsou recyklovatelné. Tento materiál lze běžně dodávat ve dvou formách: jako plně recyklované desky nebo v podobě koextrudovaných desek, kde jedna část je vyrobena z nového (virgin) materiálu a druhá část z recyklovaného regenerátu (tato kombinace je typická pro průmyslové aplikace).

Rozměry na míru, atypické úpravy a UV ochrana

Vyrábíme ABS desky s ohledem na konkrétní požadavky zákazníků, často související s vakuovým tvářením. Nabízíme desky v tloušťkách od 2,0 mm do 10,0 mm, přičemž nejžádanější jsou tloušťky 3 mm a 5 mm. Všechny desky vyrábíme na míru podle požadovaných rozměrů a zvolenému typu do maximálního rozměru 4050 x 2050 mm. Kromě toho nabízíme specifické úpravy, jako je frézování do atypických tvarů a rozměrů nebo tvarování a ohýbání ABS desek (vakuové tváření) až do rozměru 2000 x 1500 mm, včetně kompletního 5osého CNC ořezu.

ABS desky mají teplotní odolnost až do 100 °C (dlouhodobě pod zatížením do cca 80 °C). Pro vnější aplikace nabízíme materiál s UV stabilizací a povrchovou koextruzí PMMA pro lepší ochranu proti UV záření. Z důvodu absorpce vlhkosti materiálu záměrně desky z ABS plastu dlouhodobě neskladujeme.
ABS desky prodej
ABS desky barevné

Široká paleta barev pro ABS desky

Vyberte si ideální barevný odstín desek z našich rozsáhlých vzorníků barev – RAL a Pantone. Nabízíme také různé typy povrchových úprav: hladké, strukturované, matné a polomatné varianty.

Nezávazná poptávka

Napište nám váš požadavek, společně se podíváme, zda-li vám umíme pomoci. Nebojte nezabere vám to více jak 60 vteřin. Následně se vám ozveme do 48 hodin.

Zadat nezávaznou poptávku

Proč spolupracovat s námi

 • Česká firmaZabýváme se výrobou,
  zpracováním a prodejem plastů.
  Více než 30 let.
 • Zakázková výrobaHledáme nejlepší řešení
  pro vaše zakázky
  . Díky tomu vám
  šetříme čas i prostředky.
 • Zkušený týmPracujeme na moderních
  strojích
  . Náš tým má okolo
  45 zkušených specialistů.
 • Spolehlivé dodáníZpracováváme kusové
  i velkosériové zakázky. Jsme váš
  partner v oblasti plastů
  .

Zaujali jsme vás?Kontaktujte násvyplněním formuláře níže

nebo

Kontaktujte naše obchodní oddělení

Uživatelé také hledají