ABS PMMA je kompozitní materiál, který kombinuje vlastnosti ABS (akrylonitrilbutadienstyrenu) a PMMA (polymethylmethakrylátu). Jde o standardní ABS s povrchovou koextruzí PMMA. ABS je odolný termoplast s vysokou pevností a houževnatostí a PMMA vyniká průhledností a odolností proti UV záření. Spojením vzniká kompozit, který nabízí výhody obou – pevnost, odolnost (proti UV záření) a působí esteticky (má lesklý povrch). Životnost ABS PMMA závisí na podmínkách používání, vystavení UV záření, mechanickému používání a chemických vlivech, ale obecně platí, že délka životnosti je mnoho let.

ABS PMMA připravíme na míru

Materiál ABS PMMA nařežeme na míru podle požadovaných rozměrů do maximálního rozměru 4050 x 2050 mm. Kromě toho nabízíme specifické úpravy, jako je frézování do atypických tvarů a rozměrů nebo tvarování a ohýbání (vakuové tváření) až do rozměru 2000 x 1500 mm, včetně kompletního 5osého CNC ořezu.

ABS PMMA má teplotní odolnost až do 100 °C (dlouhodobé zatížení cca do 80 °C). Díky tomu, že má povrchovou úpravu, která zvyšuje jeho jeho odolnost, je materiál vhodný i pro vnější použití.

ABS PMMA plastic

Využití ABS PMMA materiálu v automotive, sanitě a průmyslu

Materiál se hojně využívá v automobilovém průmyslu (automotive) na výrobu interiérových a exteriérových komponentů vozidel. V sanitárním sektoru je oblíbený k výrobě van, vaniček a dalších koupelnových prvků. V průmyslové výrobě nachází uplatnění v různých aplikacích, kde se využívá jeho pevnosti a odolnosti, například v elektrotechnice, stavebnictví nebo výrobě spotřebního zboží.

Barevné odstíny ABS PMMA desek lze vybírat podle vzorníků barev RAL a Pantone. V nabídce máme různé povrchové úpravy – strukturované, matné a polomatné varianty. Nejčastěji poptávané desky ABS PMMA jsou v hladkém a lesklém provedení.
ABS PMMA barevný materiál podle vzorníku barev RAL a Pantone

Nezávazná poptávka

Napište nám váš požadavek, společně se podíváme, zda-li vám umíme pomoci. Nebojte nezabere vám to více jak 60 vteřin. Následně se vám ozveme do 48 hodin.

Zadat nezávaznou poptávku

Proč spolupracovat s námi

 • Česká firmaZabýváme se výrobou,
  zpracováním a prodejem plastů.
  Více než 30 let.
 • Zakázková výrobaHledáme nejlepší řešení
  pro vaše zakázky
  . Díky tomu vám
  šetříme čas i prostředky.
 • Zkušený týmPracujeme na moderních
  strojích
  . Náš tým má okolo
  45 zkušených specialistů.
 • Spolehlivé dodáníZpracováváme kusové
  i velkosériové zakázky. Jsme váš
  partner v oblasti plastů
  .

Zaujali jsme vás?Kontaktujte násvyplněním formuláře níže

nebo

Kontaktujte naše obchodní oddělení