Tváření z deskových plastů

V této kategorii nabízíme

Plast je poměrně levný, a zároveň velmi odolný materiál, z něhož se dá pomocí lisování a dalšího tvarování vyrobit široká škála předmětů sloužících k různým účelům. Potřebujete-li zhotovit různě tvarované výrobky, můžeme Vám nabídnout výrobu plastových výlisků. Ty se lisují z deskových plastů. Umíme vyrobit plastové díly pro různé oblasti průmyslu - reklama, strojírenství, zdravotnictví, automotive, obchod, kryty strojů, výstavnictví apod. 

Vakuové tváření (lisování) plastů

Z výrobků naší firmy vyrobených technologií vakuovým tvářením plastů můžeme uvést blisterové obaly, krytování a opláštění strojů, výlisky různých plastových krytů, plastových schránek, výlisků pro světelnou reklamu, stínidel pro osvětlovací techniku, výlisky pro reklamní účely, tavoré díly pro automotive, štíty pro motocykly a ostatní výlisky dle přání a požadavků zákazníka. 
 
Jestliže si nejste jisti, zda je lisování plastů vhodnou technologií pro výrobu Vašich plastových dílů, kontaktujte nás a poradíme Vám, případně vypracujeme nezávaznou cenovou nabídku. 
Potřebujete vyrobit specifický předmět z plastu, který na trhu běžně neseženete? Zničila se Vám nebo ztratila nějaká plastová součástka a chcete si nechat vyrobit její kopii? Vyrobíme plastové výlisky dle Vašich požadavků z plexiskla i dalších druhů plastů, od jednoho kusu až po tisícové série. Jejich uplatnění najdete v různých odvětvích průmyslu (automobilového, zdravotnického, potravinářského, obalového…). Viz sekce Vakuové tváření plastů.

Použité technologie při výrobě plastových výlisků

Výhody vakuového tváření plastů

 • Široká škála tvarů
 • Možnost rychlé sériové výroby plastových výlisků
 • Příznivá cena díky použité technologii
 • Nízké náklady a rychlost výroby formy oproti vstřikování plastů
 • Individuální přístup
 • Možnost velkoseriové či kusové výroby

Postup při tvarování plastů

Ve vakuových strojích VL  jsme schopni zpracovat materiály, jako je ABS, HPS, PP, PE, PVC, PET, PMMA, PC a další. Maximální rozměr tvářeného plastu v našich strojích je 2000x1500mm . Tloušťka polotovarů se pohybuje většinou mezi 0,3 mm až 20 mm. Povrchová úprava plastů a plastových výlisků může být matná nebo lesklá. 

Stačí, když nám pošlete 3D model či fyzický výrobek, sdělíte přesné parametry výrobku, případně účel, k němuž bude předmět sloužit a na základě toho Vám můžeme doporučit vhodný materiál, řešení a materiál formy. Formu si vyrobíme sami z MDF, hliníku, duralu, umělého dřeva nebo speciálních epoxidových pryskyřic plněných hliníkem. V případě znovuvýroby výlisků bez dostupných forem a počítačových 3D modelů provedeme skenování 3D scannerem a následnou tvorbu počítačových dat ( reverzní engeneering ). Taktéž se postaráme o finální úpravu plastových výlisků.

Druhy plastových výlisků

Vyrábíme například koncové kryty pro různé obory, plastové uzávěry, akrylátové stojánky, stínidla, svítidla, akrylátové boxy, kryty, držáky, stolky či police, dekorativní reklamní kvádry. Díky automatizované výrobě za použití moderních technologií mohou vzniknout tisícové série výrobků v krátkém čase. Ovšem přijímáme i zakázky na jeden originální kus, kdy potřebujete vytvořit plastový výlisek na míru. Maximální rozměry námi vylisovaného výrobku mohou být do cca 1900x1400mm.

Výhody lisování plastů

 • Rychlé zpracování
 • Příznivá cena
 • Dlouhodobá životnost
 • Výroba konečných produktů i polotovarů

Reklamní plastové výlisky

Plastové výlisky lze opatřit logem firmy nebo dalšími potřebnými údaji, a to buď přímo vylisováním těchto dat, nebo laserovým popisem, případně potiskem (sítotiskem či digitálním tiskem). Samozřejmostí je finální úprava výrobku tak, jak to jeho charakter vyžaduje. To znamená, že hrany mohou být zabroušené a vyleštěné

Ceník plastových výlisků

Cena plastových výlisků se odvíjí od několika kritérií, jde především o velikost výrobku, jeho členitost a v neposlední řadě o množství zpracovaných kusů – čím větší počet výrobků potřebujete, tím je nižší cena za kus. Cenu plastových výlisků Vám tedy stanovíme vždy individuálně na základě všech uvedených požadavků pro konkrétní výrobky.

 

Nezávazná poptávka

Napište nám váš požadavek, společně se podíváme, zda-li vám umíme pomoci. Nebojte nezabere vám to více jak 60 vteřin. Následně se vám ozveme do 48 hodin.

Zadat nezávaznou poptávku

Proč spolupracovat s námi

 • Česká firmaZabýváme se výrobou,
  zpracováním a prodejem plastů.
  Více než 30 let.
 • Zakázková výrobaHledáme nejlepší řešení
  pro vaše zakázky
  . Díky tomu vám
  šetříme čas i prostředky.
 • Zkušený týmPracujeme na moderních
  strojích
  . Náš tým má okolo
  45 zkušených specialistů.
 • Spolehlivé dodáníZpracováváme kusové
  i velkosériové zakázky. Jsme váš
  partner v oblasti plastů
  .

Zaujali jsme vás?Kontaktujte násvyplněním formuláře níže

nebo

Kontaktujte naše obchodní oddělení

Uživatelé také hledají